Korea Północna wystrzeliła ponad 60 pocisków w stronę granicy morskiej z Koreą Południową

Portal TV Republika 06-01-2024, 19:30
Artykuł
Screenshot Portal X
Portal X (d. Twitter)

Dowództwo południowokoreańskich sił zbrojnych poinformowało, że Korea Północna wystrzeliła w sobotę ponad 60 pocisków artyleryjskich w kierunku spornej granicy morskiej z Koreą Południową.

Szefowie połączonych sztabów Korei Południowej "zdecydowanie zaapelowali" do Pyongyangu o powstrzymanie się od działań, które zagrażają pokojowi na Półwyspie Koreańskim i prowadzą do eskalacji napięć - głosi komunikat wydany przez dowództwo sił zbrojnych.

W piątek Korea Północna wystrzeliła ponad 200 pocisków artyleryjskich w kierunku swojego zachodniego wybrzeża w pobliżu granicy morskiej z Koreą Południową. W odpowiedzi Seul zarządził ewakuację cywilów na okolicznych wyspach, a południowokoreańska armią przeprowadziła ćwiczenia z użyciem ostrej amunicji.

Od 29 grudnia do piątku trwały wspólne południowokoreańsko-amerykańskie manewry w przygranicznym mieście Pocheon, 46 kilometrów na północny wschód od Seulu.

W czwartek północnokoreańskie media państwowe oceniły, że Korea Południowa rozpoczęła nowy rok od "autodestrukcyjnych" działań, ostrzegając, że szanse na starcie między obiema stronami będą najwyższe w tym roku. 

Źródło: PAP, Portal X (d. Twitter)

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy