Kolejne próby nielegalnego przekraczania granicy polsko-białoruskiej. Najnowszy raport SG

Artykuł
Fot. PAP/Jacek Szydłowski

Straż Graniczna podała w komunikacie, że ostatniej doby miały miejsce 23 próby nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Na odcinku w Czeremsze do Polski próbowało się dostać 14 cudzoziemców.

SG poinformowała, że minionej doby granicę polsko-białoruską próbowały nielegalnie przekroczyć 23 osoby. Na odcinkach ochranianych przez placówki Narewce i Białowieży stwierdzono uszkodzenia zasiek z drutu kolczastego. Z kolei na odcinku w okolicy Czeremchy 14 cudzoziemców próbowało nielegalnie dostać się na terytorium Polski.

14 Irakijczyków, którzy nielegalnie przekroczyli granicę na tym odcinku zatrzymali w czwartek funkcjonariusze SG.

- Zostali odprowadzeni do linii granicy - powiedziała Michalska. Dodała, że odcinek strzeżony przez Placówkę Straży Granicznej w Czeremsze jest ostatnio jednym z "najgorętszych".

Do incydentów z udziałem migrantów doszło także na innych odcinkach południowej granicy polsko-białoruskiej.

- W Narewce do granicy podeszła siedmioosobowa grupa migrantów. Na widok polskich funkcjonariuszy, wycofali się - poinformowała rzeczniczka.

Powiedziała, że w Narewce i Białowieży doszło do uszkodzenia concertiny. Żaden z migrantów nie został tam jednak zatrzymany przy przekraczaniu granicy.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała prawie 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W listopadzie odnotowano ich 8,9 tys., w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys., zaś w sierpniu 3,5 tys.

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego. 

 

Źródło: Twitter/straz graniczna

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy