Kilkudziesięciu Irakijczyków przeprawiło się pontonem do Polski. Nowe informacje z granicy

Artykuł
PAP/Jacek Szydłowski

Ostatniej doby granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 48 osób; na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Krynkach grupa 24 Irakijczyków przeprawiła się pontonem przez rzeką Świsłocz na stronę polską - poinformowała w czwartek Straż Graniczna.

- Minionej doby tj.22.12 granicę polsko-białoruską próbowało przekroczyć 48 osób. Na odcinku ochranianym przez placówkę Straży Granicznej w Krynkach grupa 24 ob. Iraku przeprawiła się pontonem przez rzeką Świsłocz na stronę polską. Cudzoziemcom pomagały służby białoruskie. Osoby zostały zatrzymane - poinformowała w czwartek na Twitterze Straż Graniczna.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała prawie 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Od początku grudnia było prawie 1,4 tys. prób. W listopadzie odnotowano 8,9 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w październiku 17,5 tys., wrześniu 7,7 tys., sierpniu 3,5 tys.

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy