Kamil Stoch, Paweł Fajdek i inni sportowcy Orlen Team obecni na Impact23 [wideo]

portal tvrepublika.pl 14-05-2023, 16:58
Artykuł
Telewizja Republika

Redakcja Sportowa udała się z kamerą do Poznania, na najbardziej prestiżowe wydarzenie gospodarczo-technologiczne w Europie Środkowo-Wschodniej. Udział w nim wzięli światowej klasy eksperci, mówcy, wybitni naukowcy oraz topowi managerowie z największych globalnych firm. Sport to oczywiście również biznes. Bez działań sponsoringowych wsparcie dla sportowców byłoby niemożliwe. Tutaj liderem w naszym kraju jest PKN Orlen bowiem to właśnie ten koncern, jest największym sponsorem sportu w Polsce.

Podczas dwudniowego kongresu Impact’23 nie zabrakło specjalnej strefy Sportowej Grupy Orlen Team. Obecni byli m.in. pięciokrotny mistrz świata w rzucie młotem Paweł Fajdek, mistrz świata, mistrz olimpijski i triumfator Pucharu Świata w skokach narciarskich Kamil Stoch, wielokrotny mistrz Polski w rajdach samochodowych Kajetan Kajetanowicz, czy też trzykrotny indywidualny mistrz świata na żużlu Bartosz Zmarzlik. To właśnie Ci wybitni sportowcy opowiedzieli nam, jak oceniają wsparcie koncernu PKN Orlen.

- Ciesze się, że mam możliwość współpracować z takim koncernem, z taką firmą, a przede wszystkim z ludźmi, w których czuję pasję do życia, a przecież życie to też sport. Dostałem duży support, duże wsparcie, za co bardzo dziękuje – powiedział Kajetan Kajetanowicz.

- Chciałbym, żeby każdy sportowiec, który się poświęca, miał sponsora, który pozwoli mu zapewnić sobie przyszłość. Ja mam to szczęście, że jestem w grupie sportowej Orlen. Na pewno jest to bardzo rzadko spotykane, że jest sponsor, który wspiera tak różne dyscypliny sportu i jest to fenomenalne. Ludzie na świecie nam zazdroszczą, że my możemy otrzymywać takie wsparcie – mówił Paweł Fajdek.Natomiast Kamil Stoch oraz Bartosz Zmarzlik jasno stwierdzili, że sponsoring ma niebagatelne znaczenie dla rozwoju sportowców i dyscyplin sportowych, a współpracę z PKN Orlen oceniają bardzo pozytywnie.

Podczas kongresu Impact’23 gośćmi wydarzenia byli także dwaj kierowcy F1 i zespołu Scuderia Alpha Tauri, Holender Nyck de Vries oraz Japończyk Yuki Tsunoda. Obecni na miejscu widzowie mogli wysłuchać rozmowy z kierowcami, jak i również otrzymać od nich autografy, czy też zrobić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia. Podsumowując, filarem polityki sponsoringowej PKN Orlen jest właśnie sport, a aktywność koncernu w tym aspekcie wzrasta dynamicznie. Wspieranych jest blisko stu indywidualnych sportowców, ponad 70 klubów, jedenaście związków, dwa komitety i oczywiście 300 tysięcy dzieci objętych programami sportowymi.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy