Już od dziś możesz zobaczyć prace S. Łosowskiego! Gdzie? Do kiedy? Sprawdź!

portal tvrepublika.pl 24-03-2023, 12:18
Artykuł
Telewizja Republika

Telewizja Republika oraz Stowarzyszenie Wolnego Słowa zapraszają na wystawę prac założyciela i lidera legendarnej grupy KOMBI Sławomira Łosowkiego. Przyjdź i zobacz dzieła, jakich jeszcze nigdy nie widziałeś! Obejrzenie prac będzie możliwe od 24 marca do 7 kwietnia.

Sławomir Łosowski rysował od trzeciego roku życia, najwięcej w wieku sześciu i siedmiu lat. Najlepsze rysunki z tego okresu wybrał i zachował jego ojciec Alfons Łosowski, który zresztą sam był artystą rzeźbiarzem, malarzem i rysownikiem, absolwentem Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Stefana Batorego w Wilnie. Zachęcał on syna do rysowania, dostarczał papier, kolorowe tusze i kredki. W późniejszych latach potrzeba rysowania u Łosowskiego przychodziła kilkoma falami. Rysował głównie poza domem, w czasie tras koncertowych. Bawiło go to, odprężało i wypełniało czas hotelowej egzystencji. Tematy narzucała wyobraźnia, czasem zainspirowana konkretną osobą lub zdarzeniem. 

Dzisiaj rysowanie wciąż jest jego pasją, drugą po muzyce. Miał kilkanaście indywidualnych wystaw w galeriach, a pierwszy raz publicznie pokazał swoje rysunki na okładce płyty „TABU”. Dla tej części swojej twórczości używa dowcipnego określenia GRA-FIKA.

Zapraszamy już od 24 marca do siedziby Stowarzyszenia Wolnego Słowa przy ul. Marszałkowskiej 7 (wejście od ul. Emila Zoli) w Warszawie. Wstęp wolny.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy