Już dziś poznamy grupowych rywali na Euro 2020! " Walka o to, by wyjść z grupy, będzie ciężka"

Artykuł

W sobotę w Bukareszcie odbędzie się losowanie grup w przyszłorocznych piłkarskich mistrzostw Europy. Turniej zostanie rozegrany w 12 miastach-gospodarzach od 12 czerwca do 12 lipca 2020 roku. – Zdajemy sobie sprawę z tego, że to będą bardzo trudne mistrzostwa. Bez względu na to, jaki będzie skład grup, walka o to, by z nich wyjść będzie ciężka – mówił Jerzy Brzęczek, trener reprezentacji Polski

Znanych jest już 20 reprezentacji, które zapewniły sobie udział w imprezie. Cztery drużyny narodowe wyłonią baraże.

Grupa A zagra swoje mecze w Rzymie i Baku, grupa B w Kopenhadze i Petersburgu, C w Amsterdamie i Bukareszcie, D w Londynie i Glasgow, E w Bilbao i Dublinie, a grupa F w Monachium i Budapeszcie.

Swoich rywali pozna również reprezentacja Polski.

– Zakwalifikowanie się do Mistrzostw to dla mnie wielka satysfakcja i radość. Do losowania podchodzę bez wielkich emocji, bo na to już nie mamy wpływu. Nie mam osobiście grupy, która by mnie zadowalała. Zdajemy sobie sprawę z tego, że to będą bardzo trudne mistrzostwa. Bez względu na to, jaki będzie skład grup, walka o to, by z nich wyjść będzie ciężka – mówił Jerzy Brzęczek, trener reprezentacji Polski, po raz pierwszy w roli selekcjonera na tak ważnej imprezie.

– Kogo nam los przydzieli, z tym będziemy walczyć. Bez względu na to jaka to będzie drużyna, zdajemy sobie sprawę, że na żadnym spotkaniu nie ma czasu na błędy, na pomyłki. Naszym celem podstawowym jest to, byśmy na tych mistrzostwach zagrali więcej niż trzy spotkania – dodał.

Losowanie w Bukareszcie rozpocznie się o godzinie 18.00. Do 1/8 finału awansują po dwie najlepsze reprezentacje z sześciu grup oraz cztery z najlepszym bilansem z trzecich miejsc.

Źródło: Tvp Info, media

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy