Jednostka 504 izraelskiego wywiadu wojskowego podwaja skład!

Portal V Republika 20-11-2023, 21:00
Artykuł
Screenshot twitter.com
Twitter.com

Jednostka 504 izraelskiego wywiadu wojskowego, która specjalizuje się w tzw. rozpoznaniu osobowym podwoiła skład od początku wojny z Hamasem. Pracuje ona zarówno u boku oddziałów bojowych, jak i niezależnie od nich - przekazał w poniedziałek portal izraelskiej telewizji i24.

Dla pracy Jednostki 504 szczególne znaczenie mają żołnierze arabskojęzyczni, którzy zaangażowani są w pozyskiwanie agentów, informatorów, przesłuchania, tłumaczenie zebranych danych na hebrajski, ale też kontakty z ludnością cywilną mające np. nakłonić ją do ewakuacji - podał portal, korzystając z informacji udostępnionych w poniedziałek przez Izraelskie Siły Obronne (Cahal).

Jednostka 504 przesłuchała blisko 300 terrorystów z Hamasu, Palestyńskiego Izraelskiego Dżihadu i innych tego typu organizacji - poinformował Cahal. Jak dodano, żołnierze wykonali też "miliony" telefonów do mieszkańców Strefy Gazy, namawiając ich do ewakuacji na południe tego terytorium.

Podczas tej wojny, która rozpoczęła się od ataku Hamasu na Izrael 7 października, Jednostka 504 otrzymała tysiące telefonów od Palestyńczyków, którzy chcieli przekazać jakieś informacje. Staje się jasne, że "zwykli obywatele rozumieją, że Hamas sprowadza katastrofę na Strefę Gazy, z której trudno będzie się im podnieść" - powiedział wysokiej rangi oficer jednostki. 

Źródło: PAP, Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy