Jarosław Kaczyński: Platforma Obywatelska jest źródłem zła w Polsce. Nigdy nie będziemy z nią współpracować! [wideo]

Portal TV Republika, wch 13-04-2024, 19:15
pis.org.pl

Prawo i Sprawiedliwość nigdy nie może współpracować z partią, która w Polsce jest źródłem zła, nigdy z PO - powiedział na konwencji w Stalowej Woli prezes PiS Jarosław Kaczyński. Lider Zjednoczonej Prawicy podkreślił, że jego partia ma wiele argumentów do walki z formacją Tuska.

Prezes PiS podziękował wyborcom Prawa i Sprawiedliwości za oddanie głosu na partię. Stwierdził, że siłowe przejęcia mediów, instytucji, czy bezprawne zatrzymania posłów opozycji miały wywołać atmosferę zastraszenia, której jednak znaczna część społeczeństwa polskiego nie uległa. Kaczyński podkreślił, że w PiS jest wielu zdolnych ludzi średniego i młodszego pokolenia, a w Polsce jest jeszcze wiele do zrobienia. "Musimy jeszcze skończyć wybory samorządowe, druga tura przed nami. Mamy w wielu kandydatów, więcej niż przedtem na różnych poziomach od gminy do dużych miast i musimy wykazać naprawdę pełną determinację", zaznaczył Jarosław Kaczyński.

Podkreślił że są miejsca, gdzie kandydaci PiS nie odnieśli zwycięstwa, ale i tak uzyskali dobry wynik.

"Tam też trzeba wybierać i trzeba mieć jakieś reguły tego wyboru. Ja mogę powiedzieć tyle, że jedna reguła musi być żelazna, bo sytuacje są różne, trzeba się jakoś do nich dostosowywać, trzeba umieć wybrać dobrze dla tej wielkiej idei, by Polska była krajem ludzi realnie równych, można uczynić. Ale jest też ten element negatywny, nigdy z partią, która jest dzisiaj w Polsce źródłem zła, nigdy z PO. Nigdy i nigdzie. Tego nie możemy robić. Nie możemy tej partii wspierać i w walce z nią musimy pamiętać, że mamy naprawdę bardzo, bardzo dużo argumentów" - podkreślił lider PiS.

W kwestii argumentów do walki z partią Donalda Tuska wskazał m.in. brak realizacji 100 konkretów, "popis łamania prawa i demokracji" pod hasłem ich odbudowy a także permanentne  łamanie konstytucji.

Źródło: niezalezna.pl, Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy