Jakubiak: Polityka jeszcze się nie skończyła

Artykuł
Elżbieta Jakubiak
Telewizja Republika

- Nie uważam, że polityka się skończyła. Zadaniem polityków jest wyrąbywanie sobie miejsca i pokazywanie innego obrazu polityki – mówił gość Michała Rachonia, polityk PJN, Elżbieta Jakubiak.

Zdaniem Elżbiety Jakubiak polska polityka cierpi, ponieważ „jest tylko dwóch liderów”. - W polityce międzynarodowej nikt nie traktuje poważnie państwa, w którym nie ma dialogu między rządem a opozycją – wyjaśniała swoje stanowisko. Według Jakubiak w Polsce doszło do takiej sytuacji, że nie wiemy, jak się zachować wobec strategicznych decyzji.

– Chcę, żeby polityka była polem do rozmowy o najistotniejszych sprawach dla naszego kraju – zauważyła Jakubiak. Jej zdaniem w Polsce politycy tylko trwają w swoich obozach, zwalczając przeciwników. - Poprzez to tracimy pozycję w polityce międzynarodowej – uzupełniała.  Wedle opinii polityk PJN polityczna gra pomiędzy PiS a PO to tylko nic nieznacząca zabawa, która nie ma wpływu na życie Polaków. 

Jednocześnie Jakubiak przyznała, że o ile w przypadku rządów Kaczyńskiego ośrodek władzy był klarowny, o tyle dzisiaj wygląda na to, że „rządzący rzeczywiście znajdowali się poza rządem”. - W Polityce należy się ustrzec pewnych grup wpływu, lecz nie bać się biznesu – mówiła polityk przyszłej partii Jarosława Gowina. 

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy