Jadwiga Wiśniewska: Pani Kidawa- Błońska nie może się już bardziej skompromitować

Artykuł
Telewizja Republika

To jest sytuacja, której nikt z nas nie mógł zaplanować, nie mógł przewidzieć i wszyscy, którzy mają w sercu i w umysłach ochronę zdrowia publicznego obywateli, wiedzą że musimy podejmować działania tak, żeby przede wszystkim dobrze służyć mieszkańcom Unii Europejskiej- powiedziała europoseł Jadwiga Wiśniewska w programie Wolne Głosy Telewizji Republika

Jutro nadzwyczajna sesja Parlamentu Europejskiego. Będzie ona w dużej mierze przeprowadzana zdalnie, w polskim parlamencie nie udało się tego zrobić.

– To jest bardzo dobre pytanie, dlaczego w polskim parlamencie nie udało się tego zrobić, bo ono też odzwierciedla jakość klasy politycznej ludzi, którzy są w parlamentach, którzy czują odpowiedzialność za wspólną Europę, za swoje ojczyzny. Jeśli chodzi o Parlament Europejski, to ten sposób przeprowadzania obrad, jak i głosowania, został przyjęty przez wszystkie frakcje Parlamentu Europejskiego jednogłośnie. Nikt nie wnosił, że ten sposób głosowania nie jest ujęty w regulaminach, może się okazać z biegiem czasu niezgodny z prawem- nikt tego nie podnosił, bo wszyscy wiedzą w Brukseli, że mamy do czynienia z sytuacją ekstraordynaryjną. To jest sytuacja, której nikt z nas nie mógł zaplanować, nie mógł przewidzieć i wszyscy, którzy mają w sercu i w umysłach ochronę zdrowia publicznego obywateli, wiedzą że musimy podejmować działania tak, żeby przede wszystkim dobrze służyć mieszkańcom Unii Europejskiej- mówiła Jadwiga Wiśniewska.

Małgorzata Kidawa- Błońska powiedziała, że Konstytucja jest ważniejsza niż życie ludzkie

– Ja myślę, że Pani marszałek Kidawa- Błońska tą wypowiedzią już sama wyeliminowała się z tego wyścigu do fotela prezydenta. Jeśli kandydat na prezydenta wygłasza takie sformułowania, to jestem przekonana, że nawet w małych wioseczkach ludzie nie wybraliby takiej osoby na sołtysa, a co dopiero na prezydenta państwa, które ma stać na straży bezpieczeństwa, zdrowia publicznego obywateli, którzy mu ten mandat zaufania powierzają. To jest wypowiedź tak daleko kompromitująca Panią Kidawę- Błońską, że ona w zasadzie zamyka już wszystko, już nic więcej Pani Kidawa- Błońska nie może powiedzieć, żeby się bardziej skompromitować. Dla mnie i dla mojej formacji politycznej najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo obywateli i o ile w PE ta kwestia takiego sposobu procedowania nie budziła żadnych wątpliwości, bo wszyscy sobie zdajemy sprawę, że musimy podjąć i przegłosowywać regulacje, które pozwolą na uruchomienie funduszy, programów, uruchomienie projektów, które usprawnią życie obywateli w czasie pandemii- powiedziała europosłanka PiS.

Źródło: Telewizja Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy