Informacja potwierdzona przez Lubuski Urząd Wojewódzki: strona niemiecka zawróciła na terytorium Polski ponad 3,5 tys. imigrantów!

Artykuł
Telewizja Republika

Od początku roku 2024 do końca maja na całej zachodniej granicy Polski strona niemiecka zatrzymała 7371 cudzoziemców próbujących nielegalnie przekroczyć granicę polsko – niemiecką – podał w piątek Lubuski Urząd Wojewódzki.

Strona niemiecka zawróciła na terytorium Polski 3578 osób, z czego 2238 to obywatele Ukrainy. Czynności administracyjne wszczęto wobec 549 osób.

Dane pochodzą z Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Policyjnych, Granicznych i Celnych w Świecku.

W piątek w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie wojewody Marka Cebuli z marszałkiem województwa lubuskiego Marcinem Jabłońskim oraz przedstawicielami policji, straży pożarnej, Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, KAS oraz ITD.

"Celem spotkania było omówienie sytuacji związanej z przepływem ludności przez województwo lubuskie, w tym sytuacji na granicy" – powiedział PAP dyrektor gabinetu wojewody lubskiego Sławomir Pawlak.

Jako pierwsza informację o zawracaniu z Niemiec do Polski nielegalnych imigrantów podała dziennikarka Aleksandra Fedorska, która alarmowała już na początku czerwca: „W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia 2024 r. policja federalna zarejestrowała łącznie 5 621 osób, które nielegalnie przekroczyły granicę polsko-niemiecką. Spośród nich zawrócono do Polski 3 578 osób” – oświadczyła. „Gdzie jest nasze polskie MSWiA? Gdzie są polskie media, gdy mają swoje do zrobienia!” – napisała na portalu X Fedorska.

 

Źródło: Portal TV Republika/ PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy