Igrzyska Europejskie: Drugie złoto dla Polski!Klaudia Breś wywalczyła złoty medal w konkurencji pistoletu pneumatycznego 10 m

Portal TV Republika 22-06-2023, 21:50
Artykuł
Foto: PAP/ Piotr Nowak

Klaudia Breś zdobyła złoty medal Igrzysk Europejskich w strzelectwie sportowym w konkurencji pistoletu pneumatycznego 10 m. W finale zawodów we Wrocławiu Polka, świętująca w czwartek 29. urodziny, pokonała reprezentantkę Francji Camille Jedrzejewski 17:1

Już w klasyfikacjach Breś zajmując drugie miejsce dała sygnał, że będzie poważną kandydatką do walki o medale. W finale radziła sobie doskonale i razem z Jedrzejewski, która w eliminacjach była piąta, dotarła do decydującego pojedynku.

Polka lepiej spisała się w wojnie nerwów i zwyciężyła 17:13. Trzecie miejsce zajęła reprezentantka Ukrainy Ołena Kostewycz.
"Emocje były naprawdę wysokie, a do tego było bardzo gorąco. To pewnie sprawiło, że na finiszu już szło mi trochę słabiej, ciężko było o koncentrację, nie utrzymywałam wzroku, jak powinnam. Cieszę się więc, że to złoto jest jednak moje" - przyznała po zawodach Breś.
Przy wyniku 15:13 więcej koncentracji zachowała Polka i po kolejnym strzale mogła unieść ręce w geście triumfu. Tak się złożyło, że w czwartek bydgoszczanka obchodziła 29.urodziny i tym samym sama sobie zrobiła prezent.
 "Bardzo się cieszę, że medal przypadł w urodziny, a urodziny miałam w dniu, w którym zdobyłam medal. Ale najbardziej się cieszę, że mogli ze mną przyjechać mąż i córeczka, że mogli to widzieć i razem ze mną słuchać hymnu. Wszystko sie dla mnie złożyło idealnie" - dodała.

#portalTVP3Bydgoszcz: Piękny urodzinowy prezent sprawiła sobie Klaudia Breś. W pierwszym indywidualnym finale – pistolecie pneumatycznym kobiet. Również kajakarki zdobyły w Krakowie złoty medal Igrzysk Europejskich w olimpijskiej konkurencji K4 500 m.https://t.co/ZTo1xIleil

— portal TVP3 Bydgoszcz (@tvpbydgoszcz) June 22, 2023

Trzecie miejsce zajęła reprezentantka Ukrainy Olena Kostewycz. Do finału pistoletu pneumatycznego dotarła także Julia Borek. Poznanianka w kwalifikacjach była ósma i takie miejsce też zajęła ścisłym finale.

W pierwszym dniu zawodów na strzelnicy we Wrocławiu o medale rywalizowały również pary mieszane w konkurencji karabinu pneumatycznego i mężczyźni w pistolecie pneumatycznym.

 Aneta Stankiewicz w parze z Tomaszem Bartnikiem zajęli w kwalifikacjach 19. miejsce i nie awansowali do walki o medale.

Podobnie było w przypadki Grzegorza Długosza i Oskara Miliwka, którzy w pistolecie pneumatycznym zajęli, odpowiednio, 28. i 30. miejsce.

 W piątek zostaną rozegrane konkurencje: pistolet pneumatyczny pary mieszane, karabin pneumatyczny kobiety i mężczyźni.

Medaliści konkurencji strzeleckich:

pistolet pneumatyczny

kobiety
 1. Klaudia Breś (Polska)
 2. Camille Jedrzejewski (Francja)
 3. Ołena Kostewycz (Ukraina)

mężczyźni
 1. Ismail Keles (Turcja)
 2. Robin Walter (Niemcy)
 3. Paolo Monna (Włochy)

karabin pneumatyczny - pary mieszane
 1. Węgry
 2. Hiszpania
 3. Włochy

 

 

Źródło: PAP, Twitter

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy