Gowin o wspólnej partii z PJN i Republikanami: Jeszcze nie potwierdzam

Artykuł
Telewizja Republika

– Podejmiemy decyzję, czy pozostaniemy ruchem społecznym, czy wyłonimy reprezentację polityczną – powiedział w rozmowie z Telewizją Republika Jarosław Gowin.

Pytany przez reportera Telewizji Republika, czy może odnieść się do informacji o połączeniu jego ruchu z ugrupowaniem Polska Jest Najważniejsza i Republikanami, odpowiedział, że nie może jeszcze tego potwierdzić. 

– O wszystkich szczegółach dowiecie się państwo w sobotę – powiedział Gowin. Poinformował, że trwają jeszcze dyskusje. – Podejmiemy decyzję, czy pozostaniemy ruchem społecznym, czy wyłonimy reprezentację polityczną – dodał.

Polityk podkreślił, że trzon tworu politycznego, który ukształtuje się w sobotę, stanowić będą ludzie niezwiązani dotychczas z polityką.

Były minister sprawiedliwości widzi swoją szansę wśród elektoratu rozczarowanego rządami Platformy Obywatelskiej. – Jest bardzo wielu wyborców centrowych, którzy głosują na PO tylko dlatego, że paraliżuje ich strach przed powrotem do władzy Jarosława Kaczyńskiego – zaznaczył.

Polityk powiedział, że w Platformie dominowały słowa, jednak „działań pozytywnych było zdecydowanie za mało”. – PO jest kierowana przez Tuska w lewo – ocenił.

Gowin podkreślił, że aż 2/3 Polaków deklaruje, że nie ma na kogo głosować z czystym sumieniem.

W sobotę o godz. 12 w warszawskim centrum Expo ma nastąpić zwieńczenie ogólnopolskiej akcji Gowina "Godzina dla Polski". Zostanie tam przedstawiona nazwa nowej formacji, jej logo oraz zarys programowy.

Źródło: Telewizja Republika, PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy