Franciszek zapowiedział pielgrzymkę do Ziemi Świętej

Artykuł
Papież Franciszek
Casa Rosada/CC

Papież Franciszek zapowiedział, że uda się w maju z pielgrzymką do Ziemi Świętej. Podczas spotkania z wiernymi na modlitwie Anioł Pański ogłosił, że wyruszy w podróż 24 maja i odwiedzi między innymi Amman w Jordanii, Betlejem i Jerozolimę.

- W radosnym klimacie, typowym dla tego świątecznego czasu, pragnę ogłosić, że od 24 do 26 maja, jeśli Bóg pozwoli, przebywać będę z pielgrzymką w Ziemi Świętej- powiedział Franciszek. Wierni brawami zareagowali na te słowa.

Wyjaśnił, że głównym celem jego podróży będzie upamiętnienie historycznego spotkania papieża Pawła VI i patriarchy Konstantynopola Atenagorasa z 5 stycznia 1964 roku. Ich spotkanie zapoczątkowało dialog katolicko–prawosławny; zdjęli z siebie ekskomuniki i rozpoczęli współpracę.

Franciszek poinformował, że etapy będą trzy: Amman, Betlejem i Jerozolima. - W bazylice Grobu Świętego razem z patriarchą Konstantynopola Bartłomiejem odbędziemy spotkanie ekumeniczne ze wszystkimi reprezentantami Kościołów chrześcijańskich Jerozolimy - dodał papież.

Zaapelował do wiernych: - Od tej chwili proszę was, byście modlili się w intencji tej pielgrzymki, która będzie pielgrzymką modlitewną.

Następnie Franciszek podziękował za świąteczne i noworoczne życzenia, jakie napłynęły do niego z całego świata. - Chciałbym, ale jest to niestety niemożliwe, odpowiedzieć wszystkim. Pragnę jednak podziękować z całego serca dzieciom za ich naprawdę piękne rysunki, młodzieży, ludziom starszym, rodzinom, wspólnotom parafialnym i religijnym, stowarzyszeniom, ruchom i różnym grupom, które zechciały wyrazić swą sympatię i bliskość- mówił papież.

- Proszę wszystkich, by modlili się za mnie i moją posługę w Kościele - dodał Franciszek.

Źródło: pap

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy