Fatalna sytuacja epidemiczna w Rosji. Euro 2020 przyczyniło się do wzrostów?

Artykuł
Najwięcej zakażeń i zgonów od stycznia
Fot. PAP/EPA/SERGEI ILNITSKY

W Rosji w ciągu minionej doby odnotowano 20 182 zakażenia koronawirusem, co jest najwyższym dobowym wzrostem zachorowań od końca stycznia br. W Moskwie i Petersburgu odnotowano najwyższy dobowy wzrost liczby zgonów na Covid-19.

W Petersburgu zmarło 99 pacjentów, w Moskwie - 92 osoby. Poinformował o tym w czwartek sztab rządowy. Ogółem minionej doby zmarło w Rosji 568 chorych z Covid-19. Liczba przypadków śmiertelnych od początku epidemii wzrosła do 131 463. Liczba zakażeń sięgnęła 5 388 695.

W Moskwie w ciągu minionych 24 godzin wykryto ponad 8,5 tys. nowych infekcji, a w Petersburgu - ponad 2,3 tys. Te dwie największe metropolie Rosji wciąż utrzymują się w czołówce nowych zachorowań.

Po raptownym wzroście liczby infekcji w Moskwie władze stolicy zarządziły obowiązkowe szczepienia wśród niektórych grup zawodowych. W ślad za Moskwą poszły dalsze regiony Federacji Rosyjskiej.

23 czerwca wicepremier Rosji Tatiana Golikowa przyznała, że zachorowań przybywa we wszystkich regionach Rosji. Poinformowała też, że dotąd 16,7 mln obywateli zaszczepiło się dwiema dawkami szczepionki. Odporność stadna może się pojawić, gdy zaszczepionych będzie co najmniej 69 mln osób.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy