Ewakuacja zakończona sukcesem. Przydacz: W Kabulu nie ma żadnego polskiego dyplomaty

Artykuł
Przydacz: W Kabulu nie ma żadnego polskiego dyplomaty
Fot. Twitter/@MSZ_RP

- W tym momencie w Kabulu nie ma żadnego polskiego dyplomaty. Siły wojskowe są wycofywane, udało się ochronić życie i zdrowie naszych ludzi - powiedział wiceszef MSZ Marcin Przydacz.

Na lotnisku w Kabulu doszło dziś do zamachu. Media informują o wielu ofiarach.

Podczas czwartkowego briefingu w stolicy Mołdawii Kiszyniowie, Przydacz podkreślił, że Polska zdecydowała o zakończeniu ewakuacji z Kabulu w oparciu o raporty dotyczące bezpieczeństwa.

- Nie chcieliśmy dłużej narażać zdrowia i życia naszych konsulów, tak więc w dniu dzisiejszym rano wylądował ostatni samolot z cywilami. W tym momencie w Kabulu nie ma żadnego polskiego dyplomaty, są oni już w bezpiecznym miejscu - zapewnił wiceszef MSZ. Jak dodał, polscy dyplomaci już od czwartkowego poranka nie pojawiali się w miejscu zagrożenia.

- Dzięki Bogu udało się uchronić życie i zdrowie naszych ludzi - mówił wiceszef MSZ.

Dodał, że informacje jakie docierają z Kabulu są bardzo niepokojące.

- Jest mowa o wybuchach, rannych, o ofiarach śmiertelnych, także o rannych ze strony amerykańskiej. Będziemy je wszystkie weryfikować - zapewnił.

- Podkreślam raz jeszcze: polskich dyplomatów w Kabulu już nie ma, także i tych osób, które chcieliśmy ewakuować nie ma w Kabulu. Operacja ewakuacyjna także i naszych sił przebiega zgodnie z planem - przez Uzbekistan, następnie do Warszawy. Jestem przekonany, że najpóźniej jutro wszyscy nasi ludzie, wszyscy nasi obywatele, będą już bezpieczni w Warszawie - powiedział Przydacz. 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy