Europa-Union Deutschland. „Gazeta Polska”: To oni stoją za planem superpaństwa

portal tvrepublika.pl 22-11-2023, 14:30
Artykuł
Europa-Union Deutschland - iep-berlin.de

Wśród pięciorga europosłów przygotowujących radykalne federalizacyjne zmiany w traktatach UE aż czworo to Niemcy, a każdy z nich należy do Europa-Union Deutschland. Jak sprawdziła „Gazeta Polska”, organizacja ta, której członkiem jest m.in. polityczny mentor Tuska Manfred Weber, domaga się pozbawienia krajów UE suwerenności i przekształcenia Unii Europejskiej w superpaństwo pod przywództwem Niemiec i Francji – z jedną armią, europejską tożsamością narodową, zunifikowanym systemem podatkowym i obowiązkową walutą euro.

Kto naprawdę decyduje o przyszłości Unii Europejskiej? Czy Niemcy i Francja za pośrednictwem Europa-Union Deutschland próbują przekształcić UE w superpaństwo? W najnowszym numerze „Gazety Polskiej” Grzegorz Wierzchołowski dokonuje analizy tej sprawy, ukazując potężne siły, które chcą kształtować przyszłość naszego kontynentu.

Z artykułu dowiadujemy się, że czworo z pięciorga europosłów, którzy przygotowują radykalne zmiany w traktatach UE, to Niemcy związani z Europa-Union Deutschland. Organizacja ta domaga się przekształcenia Unii Europejskiej w superpaństwo, czyli europejskie państwo federalne pod przywództwem Niemiec i Francji, z jedną armią, europejską tożsamością narodową, zunifikowanym systemem podatkowym i obowiązkową walutą euro.

Szczegółowe zmiany, które proponują, obejmują zniesienie prawa weta w kluczowych kwestiach, utworzenie europejskiej armii i policji, wprowadzenie wspólnej waluty i systemu fiskalnego oraz pozbawienie krajów UE możliwości prowadzenia samodzielnej polityki zagranicznej i migracyjnej. Zaskakujące jest to, że poprawki wprowadzane przez tę grupę europosłów w 100% pokrywają się z formułowanymi od wielu lat postulatami Europa-Union Deutschland.

„Gazeta Polska” odnajduje również powiązania między Europa-Union Deutschland a innymi wpływowymi postaciami politycznymi. Wśród nich jest polityczny mentor Donalda Tuska, Manfred Weber. 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej, koniecznie kup najnowszy numer „Gazety Polskiej”, w sprzedaży od środy 22 listopada

Źródło: Gazeta Polska/Grzegorz Wierzchołowski, niezalezna.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy