Euro 2020. Wpadka Chorwacji. Wszystkie mecze grali w złych koszulkach

Artykuł
Niestety godło na koszulkach Chorwatów zaczynało się od białego pola
Fot. Twitter/@ESPNFC No team in Eur

We wtorek dziennik "Sportske Novosti" poinformował, że we wszystkich czterech meczach na Euro 2020, Chorwaci grali w koszulkach ze złym nadrukiem.

Chorwaci ponieśli podczas Euro 2020 jeszcze jedną porażkę. Za ten błąd odpowiedzialność ponoszą osoby z federacji odpowiadające za stroje piłkarzy. Dziennik "Sportske novosti" poinformował, że chorwaccy piłkarze rozegrali wszystkie cztery spotkania na mistrzostwach Europy w nieprawidłowych strojach. 

Jak podaje dziennik, na koszulkach znajdowało się nieprawidłowe godło Chorwacji. Prawidłowo, powinno być w kształcie tarczy z szachownicą, powinno także zawierać 13 czerwonych i 12 białych pól, z których pierwsze pole umieszczone w lewym górnym rogu jest koloru czerwonego. Nad tarczą z szachownicą powinno znaleźć się pięć mniejszych tarcz przedstawiających od lewej pięć krain historycznych: Chorwacji Północnej, Republiki Dubrownickiej, Dalmacji, Istrii i Slawonii. Niestety godło na koszulkach Chorwatów zaczynało się od białego pola. 

W meczach reprezentacyjnych na koszulkach pojawiają się flagi rywali, a także nazwa kraju z datą i miejsce rozgrywania meczu na koszulkach piłkarskich. Co ciekawe, reprezentacje Czech i Szkocji miał ten motyw w meczach Chorwacji w fazie grupowej, tyle tylko, że znajdowało się na nich prawidłowe godło Chorwacji. 

 

Źródło: sport.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy