Euro 2020. Włosi wygrali dzięki psychologicznemu trickowi?

Artykuł
Giorgio Chellini
Fot. Twitter/Statman Dave

Giorgio Chiellini podczas półfinału z Hiszpanią popisał się nie tylko doskonałą grą w obronie, ale również zachowaniem przed rzutami karnymi. Jako jeden z kapitanów (drugim był Jordi Alba), uśmiechał się szeroko i przyjacielsko zaczepiał hiszpańskiego piłkarza, pokazując pełen spokój i wiarę w awans.

Nagrania już stały się hitem internetu — sędzia Felix Brych chce rzucić monetą, aby wybrać, który z kapitanów będzie miał pierwszeństwo przy wyborze bramki lub kolejności wykonania jedenastek. Kontrast między zawodnikami był widoczny gołym okiem, stremowany Jordi Alba i tryskający uśmiechem Chiellini, zaczepiający i przytulający go niczym młodszego kolegę podczas nieformalnego spotkania.

Mowa ciała doświadczonego obrońcy pokazywała absolutny luz i pewność siebie. Po zakończonej serii jedenastek pojawił się komentarze, że zademonstrowanie takiej postawy było kluczowym aspektem psychologicznym, mającym decydujący wpływ na triumf Włochów.

Serię rzutów karnych reprezentacja Włoch wygrała 4:2, a decydujący strzał oddał Jorginho. W finale podopieczni Roberto Manciniego zmierzą się z wygranym spotkania Anglia — Dania.

banner_euro_750x200_v2_00237_670_47

Źródło: polskieradio24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy