Euro 2020. „Włosi przerwali piękny europejski sen Belgów”

Artykuł
„Czerwone Diabły” po meczu z Włochami
Fot. Twitter/UEFA EURO 2020

Zdjęcia smutnych piłkarzy reprezentacji Belgii dziś na czołówkach gazet w tym kraju. „Czerwone Diabły” przegrały z Włochami w ćwierćfinale Euro 2020 (1:2). „Wielkie rozczarowanie”, „Włosi przerwali piękny europejski sen Belgów”, „Zabrakło skuteczności” - to tylko niektóre tytuły w belgijskiej prasie.

Gazeta Le Soir zamieściła dziś na pierwszej stronie zdjęcie Romelu Lukaku leżącego przed bramką przeciwnika po jednej z niewykorzystanych okazji do strzelenia bramki. W La Libre Belgique na pierwszej stronie Kevin De Bruyne z twarzą ukrytą w dłoniach.

Komentator gazety Le Soir napisał, że Belgowie przegrali ze skuteczną, dobrze zorganizowaną i sprytną włoską drużyną i podobnie jak w 2016 roku zakończyli występ na Euro 2020 w ćwierćfinale. Dodał, że mimo starań Belgowie byli po prostu bezradni i że Włosi zostaną w tym roku mistrzami Europy.

Belgowie uderzyli o szklany sufit?

„Belgijskie złote pokolenie nie wygra znowu turnieju. Za dużo prezentów rozdanych Włochom” - to z kolei tytuł artykułu na stronach sportowych La Libre Belgique. Komentator gazety napisał, że Włosi byli lepsi taktycznie i technicznie. Dodał, że przed Belgami jeszcze jedna szansa, za 500 dni na mundialu w Katarze, choć nie patrzy on z optymizmem w przyszłość.

- Może to złote pokolenie nigdy niczego nie wygrać? Może drużyna uderzyła w szklany sufit, którego nie jest w stanie rozbić? - pytał retorycznie komentator La Libre Belgique. W De Standaard też pada pytanie, czy to koniec belgijskiej drużyny w tym składzie, gdzie średnia wieku trzech obrońców to 33 lata. Znamienne jest to — jak napisał komentator La Libre Belgique — że najlepszy wczoraj na boisku był 19-letni Doku.

Euro 2020 miało się odbyć przed rokiem, ale z powodu pandemii zostało przełożone o rok. Turniej rozpoczął się 11 czerwca w Rzymie. Finał zaplanowano na 11 lipca na Wembley w Londynie.

banner_euro_750x200_v2_00237_670_41

Źródło: polskieradio24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy