Euro 2020. Szwedzi zarażeni koronawirusem. Odwołali marsz na stadion w Petersburgu

Artykuł
Stadion Kriestowskij w Sankt Petersburgu
Fot. Wikimedia Commons/Andrew Shiva, CC BY-SA 4.0

Po kilku pozytywnych testach na Covid-19 Szwedzcy kibice odwołali marsz na stadion w Sankt Petersburgu na środowy mecz z Polską, który kończy rywalizację w grupie E piłkarskich mistrzostw Europy. Obawiają się też, że część z nich nie zostanie wpuszczona na stadion.

We wtorek wśród członków organizacji „Żółta Fala" stwierdzono dwa przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone kolejnymi testami w środę.

- Mieszkamy dużą grupą w hotelu Moskwa i nie trzeba dużej inteligencji, aby stwierdzić, że z powodu bliskich kontaktów w grupie przez cały czas pobytu w Sankt Petersburgu tych przypadków jest już więcej - powiedział prezes "Żółtej Fali" Andreas Richt dziennikowi "Aftonbladet".

- Na razie odwołaliśmy nasz marsz na mecz i obawiamy się czy w ogóle zostaniemy wpuszczeni na stadion. Zależy to od UEFA i miejscowych władz, które rozważają właśnie taką możliwość - dodał.

Spotkanie Polska-Szwecja zaplanowano na godz. 18. Równolegle w Sewilli Hiszpania podejmie Słowację. Biało-czerwonym do awansu do 1/8 finału potrzebne jest zwycięstwo.

banner_euro_750x200_00237_670_12

Źródło: sport.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy