Euro 2020. Stadion Wembley może być zapełniony w trzech czwartych

Artykuł
Stadion Wembley
Fot. Pixabay/JimJimJim2018

Półfinały i finał Euro 2020, które zaplanowano na Wembley w Londynie, będzie mogło obejrzeć za każdym razem ponad 60 tysięcy widzów — poinformował we wtorek brytyjski rząd. To oznacza, że stadion będzie wypełniony w 75 procentach.

Wszyscy posiadacze biletów będą musieli mieć ujemny wynik testu na COVID-19 lub potwierdzenie całkowitego szczepienia – dwie dawki otrzymane 14 dni przed meczem.

Włochy apelują o przeniesienie finału

Decyzja została ogłoszona dzień po tym, jak premier Włoch Mario Draghi wezwał w poniedziałek do przeniesienia finału z Anglii z powodu rosnącej liczby przypadków COVID-19 w kraju.

W trzech meczach grupowych frekwencja na Wembley może wynosić 22,5 tys. widzów, podobnie jak w spotkaniu 1/8 finału Włochy — Austria, zaplanowanym na 26 czerwca.

Natomiast w przypadku meczu 1/8 finału 29 czerwca, w którym może wystąpić reprezentacja Anglii (warunkiem jest pierwsze miejsce w grupie D), frekwencja wzrośnie do 40 tysięcy. „Cieszymy się, że więcej fanów będzie mogło przejść przez bramy obiektu Wembley i cieszyć się mistrzostwami Europy” - powiedział tamtejszy minister kultury i sportu Oliver Dowden.

Utrzymanie bezpieczeństwa pozostaje priorytetem

- Utrzymanie bezpieczeństwa publicznego pozostaje naszym najwyższym priorytetem. Bardzo blisko współpracowaliśmy z UEFA i FA (angielską federacją — przyp. red.), aby zagwarantować rygorystyczne środki dotyczące zdrowia publicznego, jednocześnie umożliwiając większej liczbie kibiców zobaczenie meczów na żywo — dodał.

UEFA negocjuje z rządem Wielkiej Brytanii złagodzenie ograniczeń dotyczących kwarantanny dla zagranicznych kibiców podróżujących do Londynu na mecze, ale w oświadczeniu na razie o tym nie wspomniano.

Ceferin: Ten turniej był światłem nadziei

Prezydent UEFA Aleksander Ceferin z zadowoleniem przyjął zwiększenie dopuszczalnej frekwencji i podziękował rządowi Wielkiej Brytanii za ten ruch. „Ten turniej był światłem nadziei, aby uspokoić ludzi, że wracamy do bardziej normalnego trybu życia i jest to kolejny krok na tej drodze” - powiedział.

Euro 2020 miało się odbyć przed rokiem, ale z powodu pandemii zostało przełożone o rok. Turniej rozpoczął się 11 czerwca w Rzymie. Finał zaplanowano na 11 lipca na Wembley w Londynie.

banner_euro_750x200_v2_00237_670_21

Źródło: polskieradio24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy