Euro 2020. Sprawdź, czym zaskoczy fanów ceremonia otwarcia mistrzostw

Artykuł
Dzisiaj, na Stadio Olimpico, ma zasiąść 16 tysięcy fanów
Fot. pixabay/Firmbee

Ceremonia otwarcia Euro 2020 odbędzie się dzisiaj, przed meczem Włochy - Turcja.

Dzisiejszy mecz Turcja - Włochy rozpocznie się o 21:00. Przed rozpoczęciem rozgrywek na boisku pojawią się legendarni włoscy zawodnicy. Francesco Totti oraz Alessandro Nesta wykopią piłki na trybuny, by uczcić powrót kibiców na stadiony.

Przed rozpoczęciem dzisiejszych rozgrywek, kibice usłyszą głos słynnego tenora Andrei Bocellego. Artysta zaspiewa utwór pt. „Nessun dorma". Podczas wydarzenia nie zabraknie fajerwerków i efektów pirotechnicznych. Swoje umiejętności zaprezentuje również zespół akrobacyjny Włoskich Sił Powietrznych „Frecce Tricolori".

Martin Garrix, Bono i The Edge zaprezentują swój wirtualny występ. Będzie on wykorzystywał najnowocześniejszą technologię tak, aby zbliżyć kibiców do rozpoczynających się rozgrywek. Piosenka zostanie zagrana jako część ceremonii otwarcia na chwilę przed rozpoczęciem pierwszego meczu turnieju między Włochami a Turcją.

- Poczucie oczekiwania na UEFA EURO 2020 naprawdę wzrosło, gdy uczestniczące reprezentacje narodowe ogłaszają swoje składy, a nasze gospodarze finalizują przygotowania - powiedział dyrektor marketingu UEFA Guy-Laurent Epstein.

Motywem przewodnim spektaklu jest prawdziwy koncert na stadionie na żywo, który splata tekst piosenki pełen nadziei i pozytywności, wraz z potężnymi obrazami ożywionymi przez technologię, w tym boisko przekształcone w niebiesko-biały płomień, pola energii stworzone z milionów cząstek światła i Bono wyświetlane na scenie, dostarczając potężnego, ale intymnego wokalu, który będzie rezonować z milionami widzów oglądających z domu.

Reprezentacja naszego kraju rozpocznie rywalizację w Euro 2020 w poniedziałek. Biało-czerwoni na starcie rywalizacji w fazie grupowej zmierzą się ze Słowacją. Następnie zagrają z Hiszpanią oraz Szwecją.

Euro 2020 - ZOBACZ SERWIS SPECJALNY

Źródło: uefa

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy