Euro 2020. Rosyjski selekcjoner zwolniony po wypowiedzi Putina

Artykuł
Stanisław Czerczesow
Fot. flickr.com/Marcin Kalita

Kilka dni temu rosyjska federacja ogłosiła, że mimo nieudanego występu „Sbornej” na Euro 2020 Stanisław Czerczesow pozostanie jej selekcjonerem. Według portalu sportbc.ru sytuację trenera zmieniła wypowiedź prezydenta kraju Władimira Putina, który zasugerował, że wobec odpowiedzialnych za porażkę na turnieju należy wyciągnąć konsekwencje.

W środę Rosyjski Związek Piłki Nożnej poinformował, że choć Rosjanie zawiedli i wynik na Euro jest „mocno rozczarowujący”, zmiana na stanowisku selekcjonera nie jest rozważana.

- Komisja Techniczna RFS, podobnie jak sam trener, przyznała, że jego praca była niezadowalająca, ponieważ zespół zajął czwarte miejsce w grupie. Jednocześnie komisja wyraziła zaufanie do Stanisława Salamowicza (Czerczesowa — przyp. red.) i życzyła mu powodzenia w dalszej pracy z reprezentacją — powiedział przedstawiciel federacji Michaił Gerszkowicz.

Putin „dał do zrozumienia”, że winni muszą ponieść konsekwencje

 

Stanowisko związku miała jednak zmienić niedawna wypowiedź prezydenta Władimira Putina, który wprawdzie nie domagał się zwolnienia Czerczesowa wprost, ale dał do zrozumienia, że winni porażki „Sbornej” na Euro oraz podczas MŚ w hokeju powinni ponieść konsekwencje.

- W takich przypadkach, choć to nic osobistego, trzeba pomyśleć o tym, co zrobili dobrego ludzie, którzy byli odpowiedzialni za pracę w reprezentacjach i wspólnie zastanowić się, co w nich zmienić — oświadczył Putin.

W reakcji na słowa prezydenta Rosyjski Związek Piłki Nożnej miał przygotować listę potencjalnych zastępców Czerczesowa i rozpocząć negocjacje z selekcjonerem ws. warunków rozwiązania umowy. „Trener nie został zwolniony, ale będą toczyć się rozmowy na temat wysokości jego odszkodowania. Czerczesowowi się nie spieszy, ale sprawa jest praktycznie przesądzona” - tłumaczą dziennikarze portalu sportbc.ru.

Z nieoficjalnych źródeł wynika, że były szkoleniowiec Legii Warszawa zarabia rocznie 2,5 mln euro. Jego umowa z rosyjską federacją obowiązuje do końca mistrzostw świata w Katarze w 2022 r.

banner_euro_750x200_v2_00237_670_40

Źródło: polskieradio24.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy