Euro 2020. Niesamowity gest kibica. Zebrał pieniądze dla płaczącej fanki

Artykuł
Na konto wpłynęło ponad 36 tys. funtów
Fot. twitter/StanCollymore

W trackie meczu II rundy Euro 2020 kamery telewizyjne uchwyciły zrozpaczoną i zapłakaną niemiecką dziewczynkę. Jeden z angielskich fanów postanowił

29 czerwca obyły się rozgrywki między reprezentacją Anglii i Niemiec. Drużyny rywalizowały o awans do ćwierćfinału Euro 2020. Mecz wygrała Anglia (2:0).

Kamery uchwyciły poruszający obrazek. Jedna z fanek niemieckiej reprezentacji nie mogła powstrzymać emocji. Zdjęcia zapłakanej dziewczynki obiegły niemal cały internet.

Jednak niektórzy z angielskich fanów naśmiewali się z dziewczynki. Internauci skierowali w jej strone wiele przykrych komentarzy. Nie zabrakło nawet słów nawiązujących do konfliktów zbrojnych, do jakich dochodziło pomiędzy Wielką Brytanią a Niemcami.

Jeden z angielskich kibiców postanowił zorganizować zbiórkę pod hasłem „nie wszyscy w Wielkiej Brytanii są okropni". chciał w ten sposób zebrać środki na prezent dla Niemki.

Na początku założone zostało, że kwota wyniesie 500 funtów (około 700 euro). Joel Hughes napotkał jednak na swojej drodze problemy. Przez niektórych został przez nazwany oszustem i pedofilem.

„Wales Online" poinformowało, że w sieci pojawiły się inne zbiórki, założone przez oszustów na jego nazwisko.

- Nadużycia są przerażające i wymierzone w moją rodzinę. To ironiczne, biorąc pod uwagę, że zbieram pieniądze na rzecz dziewczynki, którą obrażano w internecie - powiedział Hughes podczas rozmowy z "Daily Star".

Zbiórka zakończyła się jednak sukcesem. Na konto wpłynęło ponad 36 tys. funtów. Co więcej, Hughes zapowiedział, że wszelkie nadużycia zgłosi policji.

- Jest wielu ludzi, którzy chcą, żeby moja kampania się nie udała - tłumaczył.

banner_euro_750x200_v2_00237_670_02

Źródło: sportowefakty.wp

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy