Euro 2020. Duńskie media grzmią. „Ten nie mecz się powinien się tam odbyć!"

Artykuł
Dania po podróży do Azerbejdżanu teraz musi podróżować do Anglii
Fot. Twitter/@UEFA2020

Reprezentacja Danii w sobotnim starciu pokonała w Baku Czechów 2:1 i awansowała do półfinału. Mimo że gra Duńczyków była bardzo przekonująca, duńscy dziennikarze są oburzeni spotkaniem przeciwko Czechom.

Spotkanie między Danią a Czechami było rozgrywane w Baku, co oburzyło duńskich dziennikarzy.

- Byłoby jeszcze lepiej, gdyby mecz był rozgrywany gdzie indziej niż w Azerbejdżanie - piszą dziennikarze portalu tipsbladet.dk.

- Ten mecz nie powinien się tam odbyć! - grzmią dziennikarze.

- Jest wiele powodów, dla których Azerbejdżan nie powinien zostać gospodarzem Euro. Po pierwsze - ten kraj jest dyktaturą. Po drugie, jest bardzo daleko od pozostałych krajów gospodarzy - dodali.

- Nie ma zbyt dobrych argumentów za rozgrywaniem spotkań mistrzostw Europy w Azerbejdżanie. Jest za to kilka podejrzanych - zakończyli dziennikarze, sugerując, czym kierowała się UEFA, przyznając Baku prawo do organizacji spotkań tegorocznych mistrzostw Europy.

Dania po podróży do Azerbejdżanu teraz musi podróżować do Anglii. Na londyńskim Wembley odbędą się obydwa spotkania półfinałowe - Duńczycy zmierzą się z Anglią, a Włochy z Hiszpanią. Obydwa mecze odbędą się w dniach 6-7 lipca. Finał tegorocznego Euro zaplanowano na niedzielę, 11 lipca, także na Wembley.

Źródło: Sport.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy