Euro 2020. Dania i Belgia deklasują rywali, wzruszające pożegnanie Pandeva

Artykuł
Dania wygrała z Rosją 4:1
Fot. Twitter/UEFA EURO 2020

W poniedziałkowych meczach Euro 2020 Dania pokonała Rosję 4:1, Holandia zwyciężyła z Macedonią Północną 3:0, Ukraina przegrała z Austrią 0:1, a Finlandia uległa Belgii 0:2.

Pościg Duńczyków za awansem budził wiele pozytywnych emocji. Czuć było to na stadionie, na którym kibice, podobnie jak piłkarze na murawie, dawali z siebie wszystko. Duńczycy wyeliminowali przeszkadzaczy z Rosji, pokonując ich 4:1.

Spotkanie Holandii z Macedonią Północną skończyło się zgodnie z przewidywaniami, czyli zwycięstwem tych pierwszych. Warto było jednak oglądać to widowisko, bo był to ostatni reprezentacyjny występ Gorana Pandeva, gwiazdy błyszczącej na tle dość przeciętnej drużyny. Pożegnali go wszyscy uczestnicy wydarzenia. Pandev rozegrał w kadrze 120 meczów, strzelił 37 bramek. Grał 20 lat.

Ukraina uległa Austrii. Wystarczyła do tego jedna bramka. Strzelił ją Christoph Baumgartner. Drużyna Franco Fody awansowała do 1/8 finału z drugiego miejsca. Ukraina jest trzecia w grupie i wciąż ma szansę na awans w Euro 2020. Wszystko zależy od tego, jak będzie wyglądała sytuacja w innych grupach.

W podobnej do Ukrainy sytuacji jest Finlandia. Pewna awansu w Euro 2020 Belgia pokonała Finlandię 2:0 i przypieczętowała pierwsze miejsce w grupie B. Finowie zakończyli rozgrywki z trzema punktami – tyle samo na koncie mieli Duńczycy i Rosjanie.

banner_euro_750x200_v2_00237_670

Źródło: portal TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy