Dziś Ruszył XIX Zjazd Klubów GP. Tomasz Sakiewicz mówi wprost: Sprowadzono na nas gigantyczne zagrożenie wolności słowa

Artykuł
Gazeta Polska

Ruszył XIX Zjazd Klubów Gazety Polskiej w Sulejowie. Klubowicze z całej Polski przez trzy dni odbędą szereg rozmów, wysłuchają paneli z udziałem polityków, ekspertów i dziennikarzy. Na przybyłych czeka szereg atrakcji.

Na miejscu stawili się Klubowicze z całej Polski, ale też świata. Na miejscu są Kluby z Niemiec, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii, Francji czy z Norwegii. Jak poinformowano, w ubiegłym tygodniu zawiązano 514. Klub Gazety Polskiej.

W wydarzeniu bierze udział ponad pół tysiąca osób. Wśród nich są m.in. prof. Piotr Grochmalski, Piotr Lisiewicz, Anna Popek, Karol Kus, Miłosz Klęczek, Adrian Klarenbach czy prof. Sławomir Cenckiewicz, prof. Julia Przyłębska, Jan Majchrowski, dr Karol Nawrocki czy Antoni Macierewicz.

- Przed nami bardzo emocjonujący Zjazd, bo dużo działo się w ostatnich miesiącach. Bardzo się cieszymy, że aktywność Klubów wzrosła – zwracała się Beata Dróżdż, prezes Forum S.A. Pozdrowienia przesłano do Ryszarda Kapuścińskiego.

Głos zabrał redaktor naczelny Telewizji Republika i Gazety Polskiej Tomasz Sakiewicz.- Mamy dziś sytuację bezpośredniego zagrożenia państwa. Przez ostatnie miesiące żyliśmy w wielkiej niepewności. Budżet, który był dopięty w ubiegłym roku, po prostu się rozleciał. Stanęły wszystkie istotne inwestycje. Wszyscy wiemy o CPK, bo taki był zamiar. Blokują energetykę jądrową. Mniej się mówi, że zatrzymano budowy dróg. Wynosi się od nas niemal cały kapitał zagraniczny, który zaczął w ostatnich latach inwestować. Sprowadzili na nas gigantyczne zagrożenie wolności słowa - powiedział.

- Widzieliśmy fizyczny napad. Gdzie siłą się wyprowadza prezesów? To się nie dzieje w cywilizowanych krajach. Durnie zaś przyklaskują. Zamykają oczy na to, co wyrabia obecna władza - przypomniał zamach na media.

- Mamy coś, co można określić mianem zamachu stanu. Te rzeczy miały i mają miejsce - alarmował. Powtórzył, że to, co zrobiono z wolnością słowa, jest wielkim zagrożeniem dla demokracji - dodał.

 

Źródło: Portal TV Republika/ niezalezna.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy