Dzieci wypadku nie spowodowały, a ona... dała oszustom 120 tys. złotych

Portal TV Republika 26-09-2023, 12:20
Artykuł
twitter.com

„120 tys. zł straciła mieszkanka pow. wschowskiego (Lubuskie), która padła ofiarą oszustów podających się za policjantów. Ci wmówili jej, że musi wpłacić kaucję, aby jej dzieci nie trafiły do aresztu za spowodowanie wypadku” – poinformowała nadkom. Maja Piwowarska z KPP we Wschowie.

Do przestępstwa doszło w niedzielę. Pokrzywdzona odebrała telefon od nieznajomego z informacją, że jej dzieci spowodowały wypadek drogowy z udziałem ciężarnej kobiety przechodzącej przez przejście dla pieszych.

Oszustom udało się skutecznie zmanipulować kobietę. Kobieta w wyznaczonych miejscach przekazała oszustom ponad 120 tys. zł. W sprawie zostało wszczęte postępowanie mające na celu ustalenie i pociągnięcie do odpowiedzialności osób odpowiedzialnych za to oszustwo” – powiedziała nadkom. Piwowarska.

Policjantka przypomniała, że odbierając telefony od nieznajomych zawsze należy stosować zasadę ograniczonego zaufania. Zaapelowała również o ostrzeganie przed oszustami swoich bliskich i znajomych, zwłaszcza seniorów, którzy są głównym celem ataków przestępców.

Nie bądźmy obojętni i wcześniej ostrzegajmy krewnych, że mogą do nich telefonować osoby podszywające się pod członków rodziny, policjantów, prokuratorów i przedstawicieli banków. Pamiętajmy, że policjant, prokurator nie będzie nigdy żądał od nas pieniędzy w celu prowadzenia czynności” – zaznaczyła policjantka.

 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy