Dzieci rysują dla obrońców naszych granic

Artykuł
Dzieci obrońcom naszych granic
Fot. dumaiszacunek.pl

„Duma i szacunek — więc rysujemy rysunek” - z taką akcją wsparcia polskich służb, które dzielnie bronią granicy z Białorusią wyszły niedawno siostry Dominikanki prowadzące katolicką szkołę i przedszkole w Piotrkowie Trybunalskim. Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania — do sióstr dotarło mnóstwo rysunków z całej Polski. Dzieci okazały ogromne wsparcie Straży Granicznej, wojsku i policji.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała już niemal 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Białoruski reżim doprowadził do największego do tej pory bezprawnego, masowego i siłowego naruszenia integralności wschodniej granicy Polski i Unii Europejskiej.

Postawa polskich służb w momencie próby budzi podziw na całym świecie. Polscy żołnierze, strażnicy i policjanci z narażeniem własnego zdrowia i życia bronili granic, przeciwstawiając się agresji ze strony migrantów działających pod presją białoruskich funkcjonariuszy.

Czytaj także: Wywieś flagę dla polskich żołnierzy z TV Republika. Akcja „Duma i szacunek!”

Media Strefy Wolnego Słowa zainaugurowały akcję „Duma i Szacunek”. W całej Polsce wywieszane były flagi narodowe na cześć bohaterów, dzięki którym mogliśmy czuć się bezpiecznie. Teraz do akcji dołączyły dzieci, wysyłając rysunki obrońcom naszych granic.

received923489945229254_670klasa1scaled_670img20211125121502461scalede1638713565934_670

Źródło: niezalezna.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy