„Dramat na skalę światową”. Macierewicz o sytuacji w Kabulu

Artykuł
Antoni Macierewicz
Fot. flickr.com/EU2017EE Estonian Presidency

- To, co obecnie dzieje się w Kabulu, to „niewątpliwie jest dramat na skalę światową” - uważa marszałek senior, wiceprzewodniczący PiS Antoni Macierewicz. W tych okolicznościach „Polska musi się skupić na ratowaniu tych osób, które współpracowały z naszymi wojskami” - dodał.

Macierewicz przypomniał na antenie Polskiego Radia 24, że w czasach, kiedy był ministrem obrony, „kiedy prezydentem USA był Donald Trump, wzmacniano obecność militarną NATO i USA w Afganistanie, po tym, jak poprzedni prezydent Barack Obama wycofał część kontyngentu, doprowadzając tym samym do kryzysu. Wtedy był okres wzmacniania obecności militarnej i wzmacniania Afganistanu” - dodał.

Izraelski rząd jest słaby

Wiceprzewodniczący PiS odniósł się również do reakcji Izraela na podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacji Kpa. Jego zdaniem takie działanie ma „przede wszystkim podłoże wewnętrzne”.

- Mamy świadomość jak słaby jest obecny rząd w Izraelu i jak bardzo musi szukać potwierdzenia swojej obecnej polityki. To są przede wszystkim wewnętrzne kwestie – podkreślił Macierewicz.

Nazywanie TVN wolnym medium jest absurdem

Z kolei „paradoksem” nazwał wiceprzewodniczący PiS krzyki opozycji, jakoby nowelizacja ustawy medialnej była skierowana przeciwko stacji TVN i miała zagrażać wolności słowa w Polsce.

- To jest niebywały paradoks. Nazywanie TVN wolnym medium jest absurdem. To jest stacja, która powstała z agentury sowieckiej, to jest stacja, która przekazywała propagandą rosyjską. To nie jest wolne medium, to jest medium, które próbuje kontynuować politykę z lat komunistycznych – podkreślił Macierewicz.

Źródło: Portal TV Republika/Polskie Radio 24

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy