Czesław Hoc: Oczywiście spodziewamy się drugiej fali koronawirusa

Czesław Hoc w Telewizji Republika
Telewizja Republika

Dziś "Polska Na Dzień Dobry. Wakacje" z Kołobrzegu. Gościem naszego programu był Czesław Hoc, poseł PiS,,

- Moje ulubione miejsce w Kołobrzegu jest nad morzem. Są tutaj urokliwe, niezapomniane zachody słońca. W Kołobrzegu są najbardziej nasłonecznione plaży na Pomorzu Zachodnim. Warto dodać, że o godzinie 6.00 rano jest tutaj największe stężenie jodu – powiedział poseł Hoc.

To pierwsze takie wakacje od dłuższego czasu, kiedy Polacy zdecydowali się na wakacje w kraju. Dlaczego Kołobrzeg jest dobrym wyborem?

- Kołobrzeg jest majstersztykiem przyrody. Tutaj nie tylko się odpoczywa, ale też można pobudzić swoje siły witalne, a jednocześnie klimat ozdrowieńczy i orzeźwiający. Warto przyjechać do Kołobrzegu. To miejsce, które powinno się wybierać na polskie podróże – dodał Hoc.

Czy bon turystyczny pomoże wszystkim przedsiębiorcom?

- Nie ukrywamy, że było tąpnięcie w branży turystyczno-uzdrowiskowej, ale dwa dni temu pokazywałem smsa panu premierowi Mateuszowi Morawieckiemu od przedsiębiorcy tutejszego, który dziękował bardzo za tarczę i PFR, gdzie było potężne i sumienne wsparcie przedsiębiorców. Oczywiście polski bon turystyczny to ogromne wsparcie – poinformował Czesław Hoc.

Czy powinniśmy spodziewać się kolejnych obostrzeń związanych z koronawirusem?

- Sytuacja jest dynamiczna. Pilnie obserwujemy sytuację nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Warto przypomnieć, że Polska jako pierwszy kraj w Europie bardzo skutecznie i profesjonalnie podeszła do problemu, jeśli chodzi o pandemię koronawirusa. Dostosowujemy się do obecnej sytuacji. Dodajmy, że nie będzie problemu w szpitalach. Mamy pod dostatkiem sprzęt i innowacyjne leki. Być może będą restrykcje i obostrzenia. Trudno przewidzieć, czy znów będą zamknięte kawiarnie i restauracje. Jeśli zajdzie taka konieczność, to być może takie rozwiązania będą. Na obecną chwilę nie ma takiej potrzeby.

Jaka będzie prezydentura Andrzeja Dudy. Czy będzie bardziej odważną prezydenturą?

- Ja jestem przekonany, że to będzie dobra prezydentura dla Polski. Rodzina, bezpieczeństwo, praca, dialog, godność, to co podkreślał pan prezydent to świadczy o tym, że Andrzej Duda będzie osobowością taką, która będzie dbała przede wszystkim o interes Polaków.

 

Źródło: TV Republika

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy