Columbus Crew w finale MLS!

Artykuł
facebook.pl/ColumbusCrewSC

Po poznaniu mistrza Konferencji Zachodniej, którym została drużyna Portland Timbers, przyszedł czas na drugi mecz półfinałowy amerykańskiej MLS. Przed własną publicznością, New York Red Bulls pokonali Columbus Crew 1:0, ale to nie wystarczyło do zdobycia tytułu Konferencji Wschodniej i awansu do wielkiego finału.

W pierwszym spotkaniu Columbus Crew wygrali 2:0. Przed meczem rewanżowym, kibice idący na stadion Red Bull Arena liczyli na to że ich drużyna zdoła odwrócić losy dwumeczu i awansuje do upragnionego finału. Ponad 25 tyś. publiczność była świadkami tylko jednej bramki w tym pojedynku. Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Anatole Abang w 93 minucie spotkania.

Columbus Crew zagra w wielkim finale z Portland Timbers. W ostatnich trzech spotkaniach między tymi zespołami, obie drużyny mają po jednym zwycięstwie oraz padł jeden remis. Dla mistrza Konferencji Wschodniej, Columbus Crew, będzie to okazja do zdobycia drugiego tytułu w historii MLS. Po pierwsze takie trofeum sięgnęli w 2008 roku. 

Źródło:

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy