Co dalej z Afganistanem? Nadzwyczajne spotkanie UE

Artykuł
31 sierpnia w Brukseli odbędzie się nadzwyczajne spotkanie ministrów spraw wewnętrznych krajów Unii Europejskiej w celu omówienia sytuacji w Afganistanie
Fot. PAP/EPA/OLIVIER HOSLET

31 sierpnia w Brukseli odbędzie się nadzwyczajne spotkanie ministrów spraw wewnętrznych krajów Unii Europejskiej w celu omówienia sytuacji w Afganistanie.

- Na 31 sierpnia zwołaliśmy nadzwyczajne spotkanie ministrów spraw wewnętrznych w celu omówienia sytuacji w Afganistanie. Nadzwyczajne spotkanie ambasadorów państw członkowskich przy UE odbędzie się dzisiaj, a dodatkowe spotkanie planowane jest na jutro - podała prezydencja słoweńska na Twitterze.

Z lotniska w Kabulu cały czas trwa masowa ewakuacja obywateli państw zachodnich i uciekających przed talibami Afgańczyków. Port lotniczy jest zabezpieczany przez siły państw zachodnich i żołnierzy afgańskich, wszystkie drogi dojazdowe i tereny wokół lotniska są kontrolowane przez talibów.

Prezydent USA Joe Biden podtrzymał swoją wcześniejszą decyzję o całkowitym wycofaniu sił amerykańskich z Afganistanu do końca sierpnia. Oznacza to, że do tego czasu zakończy się również ewakuacja z lotniska w Kabulu.

 
 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy