Chcieli rozpowszechniać zniesławiający film i zmuszać do zapłaty, mają zarzuty!

portal tvrepublika.pl,zk 25-06-2024, 11:00
Artykuł
canva.com

Jak poinformowała we wtorek nadkom. Marta Sulowska z wolskiej komendy policji, funkcjonariusze zatrzymali 39-latka podejrzanego o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego. Mężczyzna razem z 34-latkiem miał grozić pokrzywdzonemu rozpowszechnieniem zniesławiającego filmu w Internecie i zmuszać go do zapłaty 700 tys. zł.

Jak przekazała nadkom. Marta Sulowska w maju pokrzywdzony zawiadomił policjantów o możliwości podejrzenia przestępstwa na jego szkodę. "Chodziło o zmuszanie go do zapłaty pieniędzy pod groźbą rozpowszechnienia filmu w Internecie, który miał go zniesławić. Pokrzywdzony informował, że był zastraszany i otrzymywał wiadomości tekstowe przesyłane przez komunikatory internetowe o tym, że zostaną w sieci umieszczone nieprawdziwe informacje o nim i jego działalności w Internecie, co w konsekwencji miało doprowadzić do zniesławienia go w opinii publicznej i narażenia na utratę zaufania potrzebnego dla wykonywania działalności na prowadzonych przez niego platformach internetowych" - podała Sulowska.

Podkreśliła, że wówczas policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który usłyszał zarzut w tej sprawie i na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na 2 miesiące.

"To nie kończyło sprawy. Funkcjonariusze przez cały czas gromadzili materiał dowodowy. Kilka dni temu w ramach współpracy policjantów z Woli z policjantami z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób KWP w Kielcach doszło do zatrzymania drugiego mężczyzny w wieku 39 lat podejrzanego o działanie wspólnie i w porozumieniu z pierwszym podejrzanym" - podała Sulowska.

Mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie, gdzie usłyszał zarzut usiłowania wymuszenia rozbójniczego. Został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Źródło: portal tvrepublika.pl, PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy