Caritas - ogólnopolska zbiórka żywności „Tak. Pomagam!”

Portal TV Republika, kk 01-03-2024, 13:45
Artykuł
caritas.pl

Caritas Polska, we współpracy z oddziałami diecezjalnymi, 8 i 9 marca organizuje w supermarketach, sieciach handlowych i w sklepach osiedlowych w całym kraju 24. zbiórkę żywności pod hasłem "Tak, Pomagam!".

Z okazji zbliżającej się Wielkanocy Caritas Polska, we współpracy z Caritas diecezjalnymi, zorganizuje w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych w całym kraju zbiórkę żywności pod hasłem +Tak, Pomagam!+" – poinformowała organizacja.

Do koszyków ustawionych w supermarketach można będzie włożyć produkty o długim terminie przydatności do spożycia takie, jak makaron, ryż, herbata, kawa, groszek i kukurydza w puszce, ciastka. Produkty żywnościowe pozyskane w czasie akcji służą do przygotowania w okresie świąt posiłków i paczek dla osób ubogich, bezdomnych i starszych.

Podczas poprzedniej akcji w grudniu 2023 r. udało się zebrać 335 ton żywności. W akcji wzięło udział 2150 sklepów i 25 tys. wolontariuszy. Pomoc dotarła do ponad 63 tys. potrzebujących. Zebrana żywność zostanie posortowana przez wolontariuszy, zapakowana w paczki i przekazana potrzebującym lub przewieziona do jadłodajni Caritasu, gdzie zostaną przygotowane świąteczne posiłki.

Do akcji można się także przyłączyć, wysyłając w trakcie zbiórki SMS o treści PACZKA pod charytatywny numer 72052 (koszt 2,46 z VAT). Kampania „Tak. Pomagam!” to cykliczna akcja Caritasu prowadzona od grudnia 2011 r. W dotychczasowych edycjach udało się zebrać żywność, która trafiła do blisko 1 mln 300 tys. osób.

 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy