Cały czas musimy poświęcić na ratowanie zdrowia i życia. Morawiecki o przesunięciu daty prezentacji Nowego Ładu

Artykuł
Premier Mateusz Morwiecki
Fot. PAP/Marcin Obara

Nie będziemy w sobotę prezentować naszych założeń dotyczących Nowego Ładu. Dzisiaj nie ma ważniejszej sprawy niż przeznaczenie 100 procent czasu rządzących na ratowanie zdrowia i życia ludzi — powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

- Ze względu na sytuację epidemiczną zdecydowaliśmy o przełożeniu prezentacji Nowego Ładu, która miała odbyć się w najbliższą sobotę — poinformowała w czwartek rzeczniczka PiS Anita Czerwińska. Jak podkreśliła, w obecnej sytuacji dla rządu oraz PiS najważniejsza jest walka z epidemią.

- Rząd w tej chwili skupia się na walce z pandemią, gdyż życie i zdrowie Polaków jest najważniejsze — zapewniła. Czerwińska zapowiedziała, że o nowej dacie konwencji poinformuje w późniejszym terminie.

W czasie czwartkowego briefingu w Krakowie premier potwierdził, że „mimo wcześniejszych zapowiedzi” nie będzie prezentacji założeń Polskiego Nowego Ładu.

- Zdecydowaliśmy, że nie będziemy prezentować naszych założeń dotyczących polskiego Nowego Ładu. Dzisiaj nie ma ważniejszej sprawy, niż ta, żeby 100 procent czasu wszystkich, a w szczególności rządzących, przeznaczyć na ratowanie zdrowia, życia. A do tego należy również organizacja pracy, punktów szczepień, nadzór i wszystko, co wiąże się z właściwym przygotowaniem procesu leczenia — powiedział szef rządu.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy