Biurowiec na warszawskiej starówce jednak powstanie

Artykuł
Plac Zamkowy w Warszawie
domena publiczna

Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki, polityk PO, na dzisiejszej konferencji prasowej uchylił decyzję prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz wstrzymującą budowę biurowca przy stołecznym Starym Mieście, a dokładniej przy ul. Podwale 1.

– W dniu dzisiejszym wydałem postanowienie, że decyzja miasta nie jest prawidłowa i ją uchylamy. Całe orzecznictwo wskazuje, że decyzja nie jest wystarczająco uzasadniona – mówił Kozłowski.

Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, deweloper miał wstrzymać budowę, jednak ten jeszcze przed konferencją wojewody rozpoczął wyburzanie kamienicy.

Zgodnie z zapowiedzią prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz procedura pozwolenia na budowę na terenie przyległym do starówki ma zostać powtórzona 15 listopada. Nadzór nad tym procesem miało sprawować UNESCO, które jeszcze w latach 80. zaliczyło historyczne centrum stolicy do światowego dziedzictwa ludzkości.

Pomimo groźby, iż nowa budowla może oszpecić Plac Zamkowy, a także spowodować skreślenie Warszawy z listy zabytków UNESCO, inwestor będzie kontynuował swoją pracę. Decyzją włodarzy, związanych z Platformą Obywatelską, biurowiec, który pod względem architektonicznym znacznie różni się od zabytkowej okolicy, ma zostać wybudowany w pierwszym kwartale 2014 r. 

Źródło: niezalezna.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy