Betonoza i paleciak - a to tylko wycinek z rządów gospodarza stolicy Trzaskowskiego

Portal TV Republika, wch 29-02-2024, 15:00
Artykuł
twitter/PiS

Na placu Pięciu Rogów w Warszawie odbyła się kolejna konferencja z cyklu Puste Słowa Rafała, zorganizowana przez warszawskie Prawo i Sprawiedliwość. Podczas konferencji przedstawione zostały obietnice Rafała Trzaskowskiego z czasów kampanii wyborczej w 2018 r., które do dziś nie zostały spełnione lub zostały zrealizowane niezgodnie z zapowiedziami.

Wiceprzewodniczący warszawskiego PiS Paweł Lisiecki opowiedział jak modernizowane były warszawskie place. Przypomniał, że w trakcie kampanii Rafał Trzaskowski obiecywał, iż w 2019 r. plac Pięciu Rogów zyska nowe oblicze, a do końca 2021 r. zmodernizowane zostaną plac Trzech Krzyży, plac Grunwaldzki, plac Bankowy, plac Zawiszy oraz plac Teatralny.

- Mamy rok 2024. Z tych sześciu placów, zmodernizowane zostały jedynie plac Trzech Krzyży oraz plac Pięciu Rogów, pozostałe nie
doczekały się nowej odsłony. Przy czym na placu Pięciu Rogów mamy taką ilość betonu, że w okresie letnich upałów, aż nie chce się
tędy chodzić. Rafał Trzaskowski obiecywał nie tylko modernizację tego placu, ale także rozbetonowanie Warszawy i jej zazielenienie. Mamy tu niestety do czynienia z efektem odwrotnym: dużo betonu i mało zieleni. Nie takich zmian oczekiwali mieszkańcy stolicy - stwierdził Lisiecki.

Zwrócił również uwagę, że swego czasu na Placu Bankowym urzędnicy Rafała Trzaskowskiego urządzili paleciak, zwany strefą relaksu za prawie milion złotych.

- Z sześciu placów, Rafał Trzaskowski zmodernizował dwa, z czego jeden zamienił w betonowy deptak – podsumował Lisiecki.

Źródło: materiały prasowe

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy