Atakują, niszczą i mordują. „W tym tygodniu nastąpiła eskalacja...”

Artykuł
facebook.com/Ministerstwo Obrony Ukrainy

Przez cały tydzień świat obiegały informacje o kolejnych drastycznych atakach rosyjskich zbrodniarzy na ludność cywilną Ukrainy. Zdaniem rzecznika Komisji Europejskiej ds. zagranicznych, Petera Stano, "w tym tygodniu nastąpiła kolejna eskalacja rosyjskiej agresji zbrojnej na Ukrainę z coraz bardziej masowymi i krwawymi ostrzałami obszarów cywilnych".

"Ataki rakietowe i przy użyciu dronów ponownie zostały wymierzone w Odessę i Kijów. Oprócz tego miały miejsce masowe ataki na infrastrukturę cywilną w regionie Chersonia przy użyciu ciężkiej artylerii. Uderzenie dosięgło duży supermarket, stację kolejową i stację benzynową", przypomniał rzecznik. Poniżej zdjęcia. UWAGA - drastyczne. 

"W wyniku ostatnich aktów rosyjskiego barbarzyństwa w Chersoniu zginęło ponad 20 osób, a 50 zostało rannych; wszyscy byli cywilami. To bezwzględne zabijanie ludności cywilnej i niszczenie cywilnej infrastruktury musi się natychmiast skończyć", dodał przedstawiciel KE.

Stano podkreślił przy tym, że rosyjskie ataki na obiekty cywilne są zbrodniami wojennymi.

"UE dała jasno do zrozumienia, że dowódcy, sprawcy i współsprawcy tych okrucieństw nie pozostaną bezkarni. UE jest zdecydowana, by pociągnąć ich wszystkich do odpowiedzialności", podsumował rzecznik KE.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy