Arktyczne temperatury nie odstraszają migrantów. Atak 36 cudzoziemców na granicę

Artykuł
Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ok. 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy
Fot. PAP/Artur Reszko

Ostatniej doby polsko-białoruską granicę próbowało nielegalnie przekroczyć sześć osób - przekazała w poniedziałek Straż Graniczna. Dodano, że po północy na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Mielniku grupa 36 osób siłowo forsowała granicę.

Wczoraj tj.26.12 granicę polsko-białoruską próbowało nielegalnie przekroczyć 6 osób. Dziś po północy, na odcinku ochranianym przez #PSG Mielnik, grupa 36 cudzoziemców siłowo forsowała granicę. W stronę polskich patroli były rzucane kamienie. Nikt nie odniósł obrażeń. #NaStraży - poinformowała w poniedziałek na Twitterze Straż Graniczna.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ok. 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W listopadzie odnotowano 8,9 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys., zaś w sierpniu 3,5 tys.

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy