Amerykańscy dyplomaci już wyjechali z Kabulu. Żołnierze zostali

Artykuł
Z Kabulu wyjechała większość personelu dyplomatycznego USA
Fot. PAP/EPA/STRINGER

Kabul opuściła już główna grupa dyplomatów USA -przekazał Agencji Reutera w poniedziałek amerykański urzędnik, który sam tego dnia opuścił afgańską stolicę. W niedzielę z Kabulu ewakuowano około 1,2 tys. osób -poinformował w poniedziałek Biały Dom.

Nie wiadomo, czy wśród dyplomatów, którzy opuścili już Kabul, znajduje się kierujący obecnie misją USA w tym kraju Ross Wilson; oczekuje się, że wyjedzie z Kabulu jako jeden z ostatnich -pisze agencja Reuter.

Na lotnisku w Kabulu wciąż obecni są amerykańscy żołnierze, którzy mają się ostatecznie wycofać we wtorek.
W ciągu ostatniej doby z Kabulu wywieziono około 1,2 tys. osób, większość z nich ewakuowano amerykańskimi samolotami-poinformował Biały Dom w poniedziałek. Od połowy sierpnia, gdy władzę w Afganistanie przejęli talibowie, mostem powietrznym z Kabulu wywieziono 116,7 tys. osób -dodano.

Mimo zagrożenia terrorystycznego i ostatnich ataków -w poniedziałek rano informowano o odpartym przez amerykańską obronę przeciwlotniczą ostrzale rakietowym portu lotniczego -na lotnisku w Kabulu wciąż lądują i z niego startują amerykańskie transportowce wojskowe -relacjonuje stacja CNN.

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy