Afganistan. Wprowadzono zakaz pokazywania kobiet w serialach

Artykuł
Kobiety w Afganistanie mają coraz mniej praw
geralt

Zakaz pokazywania kobiet w serialach telewizycjnych, zakaz występowania dziennikarek i prezenterek bez nakrycia głowy oraz zakaz wyświetlania filmów niezgodnych z szariatem - to niektóre z nowych wytycznych, jakie Talibowie przekazali stacjom telewizyjnym w Afganistanie - podaje BBC.

To nie jedyne ograniczenia nadane przez afgańskie ministerstwo promowania cnót i zapobiegania niemoralności. Według nowych wytycznych, nie będzie można emitować filmów zagranicznych, które promują obce wartości. Zabroniono również ukazywania przedstawień proroka Mahometa. 

Hujjatullah Mujaddedi, członek afgańskiej organizacji reprezentującej dziennikarzy stwierdził, że nowo wprowadzone zasady są niepraktyczne i w związku z tym niektórzy nadawcy telewizyjni będą musieli zakończyć swoją działalność.

W ostatnim czasie w Afganistanie mieliśmy do czynienia z wieloma innymi działaniami wymierzonymi w kobiety. We wrześniu zakazano uczęszczania do szkoły dziewczynkom i młodym kobietom. Zabroniono im również chodzić do pracy, którą mogą wykonywać mężczyźni.

 

Źródło: wiadomosci.dziennik.pl

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy