71-latek stracił 3 mln zł, a potem kolejne... 800 tys. złotych

portal tvrepublika.pl 08-12-2023, 14:00
Artykuł
canva.com

Jak poinformowała w piątek policja, trzy miliony złotych stracił 71-letni mieszkaniec Lublina oszukany metodą "na kryptowaluty"; kiedy usiłował odzyskać pieniądze stracił kolejnych 800 tys. zł.

Nadkom. Kamil Gołębiowski z KMP w Lublinie przekazał, że w czwartek 71-latek powiadomił policję o oszustwie. "Mężczyzna oświadczył, że w 2021 r. chciał zarobić na handlu kryptowalutami. W związku z tym zgodził się na ofertę firmy internetowej" – powiedział.

Przedstawiciele firmy namówili mężczyznę do zainwestowania pieniędzy w nową kryptowalutę. "Pokrzywdzony wykonał wszystkie polecenia przestępców i przekazał im ok. 3 mln zł. Wszystko stracił" – dodał.

Poszukując pomocy w odzyskaniu utraconych pieniędzy pokrzywdzony natrafił na kancelarię, która – jak się okazało – również go oszukała.

"Przedstawiciele firmy obiecywali odzyskanie dużych kwot. W pewnym momencie stwierdzili, że mają już do wypłaty ok. 400 tys. dolarów" - podał. By otrzymać pieniądze mężczyzna musiał jednak zapłacić za usługę.

"W ten sposób sprawcy wyłudzili od 71-latka ponad 800 tys. zł. Gdy ten w pewnym momencie odmówił dalszych wpłat, pojawiły się groźby" – wskazał policjant.

Nadkom. Gołębiowski zaapelował o rozwagę przy próbach inwestycji i nieuleganie presji. "Jeśli podejrzewamy, że doszło do oszustwa, jak najszybciej skontaktujmy się ze swoim bankiem. Należy również o podejrzeniach zawiadomić policję" – zaznaczył.

Źródło: portal tvrepublika.pl, PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy