3 czerwca, godz. 10:00, Sejm RP. Spotkanie w przededniu „nocy teczek”

portal tvrepublika.pl 02-06-2023, 16:00
Artykuł
Sp5uhe Domena Publiczna via Wikipedia Commons

4 czerwca mija 31. rocznica tzw. "nocnej zmiany", czyli spisku parlamentarno-prezydenckiego mającego na celu obalenie gabinetu Jana Olszewskiego. Dzień wcześniej - 3 czerwca w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbędzie się publiczne spotkanie oraz konferencja poświęcone dorobkowi rządu Olszewskiego - jak wiadomo - pierwszego demokratycznego rządu RP po 1945 r. wybranego w całkowicie wolnych wyborach.

Antoni Macierewicz oraz Piotr Naimski, czyli ministrowie w rządzie Jana Olszewskiego, zapraszają 3 czerwca o godzinie 10.00 do Sali Kolumnowej Sejmu RP na publiczne spotkanie i konferencję poświęconą dorobkowi "pierwszego powojennego rządu Polski wybranego w wolnych wyborach".

W uroczystościach wezmą udział członkowie i współtwórcy rządu Jana Olszewskiego "realizujący ówczesną i dzisiejszą politykę niepodległościową".

Konferencja odbędzie się w przeddzień rocznicy tzw. "nocnej zmiany" - parlamentarno-prezydenckiego spisku mającego na celu odwołanie rządu Olszewskiego.

Jan Olszewski podczas pełnienia urzędu premiera, stanowczo sprzeciwiał się forsowanej przez prezydenta RP, Lecha Wałęsę, koncepcji przekazywaniu rosyjskich baz wojskowych w Polsce polsko-rosyjskim spółkom joint venture. Gabinet Olszewskiego utrzymywał kurs pro-NATO-wski i proeuropejski, co niekoniecznie spotykało się z akceptacją ze strony Pałacu Prezydenckiego. 

Źródło: Materiały prasowe

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy