25-latek podejrzany o planowanie zamachu terrorystycznego!

Portal TV Republika 14-01-2024, 21:45
Artykuł
Screenshot Portal X
Portal X (d. Twitter)

Niemieckie władze aresztowały w ostatnich dniach roku czterech mężczyzn, podejrzanych o planowanie ataku terrorystycznego na katedrę w Kolonii. Ataki miały być przeprowadzone w okresie świąteczno-noworocznym. Trzech mężczyzn zostało zwolnionych, ale czwarty - 25-letni obywatel Tadżykistanu – ma zostać poddany szybkiej deportacji – poinformowała w sobotę kolońska policja.

Sąd rejonowy w Dortmundzie wydał nakaz deportacji 25-latka w piątek, bliższych szczegółów nie podano – ustalił portal dziennika „Welt”.

Tadżyk jest jednym z 4-osobowej grupy mężczyzn, zatrzymanych przez policję w Sylwestra w różnych miejscowościach w Nadrenii Północnej-Westfalii. Trzech podejrzanych zwolniono 1 stycznia, wobec 25-latka zastosowano areszt długoterminowy.

Informację o planach ataku islamistycznego na katedrę w Kolonii policja otrzymała tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Atak miał zostać przeprowadzony przez siatkę „ludzi z Bliskiego Wschodu” – przypomniał „Welt”. Do ataku miał zostać użyty samochód (przy katedrze znajduje się garaż podziemny). Dlatego w okresie świąteczno-noworocznym w okolicach katedry zastosowano „znacznie zaostrzone środki bezpieczeństwa”, w tym patrole uzbrojonej policji – podał „Welt”.

W tym samym czasie informację o możliwości ataku na katedrę w Wiedniu otrzymały austriackie służby bezpieczeństwa. 

Źródło: PAP, Portal X (d. Twitter)

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy