10-latek zastrzelił rówieśnika z broni znalezionej u ojca

Portal TV Republika 02-01-2024, 15:45
Artykuł
facebook.com

„Mieszkaniec Kalifornii i jego 10-letni syn zostali aresztowani wkrótce po tym, jak chłopiec zastrzelił równolatka z broni, którą znalazł w samochodzie ojca” – podało biuro szeryfa hrabstwa Sacramento.

Ofiara została przewieziona do szpitala, gdzie stwierdzono zgon. Jak twierdzi biuro szeryfa, dziecko znalazło broń w samochodzie ojca. Chłopiec miał się nią przechwalać, po czym strzelił do ofiary i uciekł - poinformował portal CNN.

Detektywi znaleźli broń w pobliskim koszu na śmieci, gdzie prawdopodobnie wrzucił ją ojciec chłopca” – podało biuro szeryfa. - „Na mężczyźnie ciąży zakaz posiadania broni palnej, a broń, z której zostało zastrzelone dziecko, została skradziona w 2017 r.”.

Policja zatrzymała chłopca pod zarzutem morderstwa, a ojca - m.in. pod zarzutami nielegalnego posiadania broni i narażenia dziecka na niebezpieczeństwo.

Do tragedii doszło w sobotę. Zabity chłopiec znalazł się wedle statystyk Gun Violence Archive wśród ponad 1600 dzieci i nastolatków zabitych w USA w 2023 roku w wyniku przemocy z użyciem broni palnej.

 

Źródło: PAP

Komentarze
Zobacz także
Nasze programy