21 kwietnia 2017 16:48

Znany think tank prezentuje „mapę terroryzmu”. Polska wśród najbezpieczniejszych państw świata

mapa, terroryzm, csis
flickr.com/Will Russell/CC BY 2.0

Znany amerykański think tank zajmujący się polityką zagraniczną, Center for Strategic and International Studies (CSIS) przedstawił globalną mapę aktów terroryzmu. Jasno obrazuje ona, że Polska należy do najbezpieczniejszych pod tym względem krajów świata.

Mapa przedstawia ataki terrorystyczne, do jakich doszło w latach 2012-2015 na całym świecie. Państwem, w którym w tym okresie doszło do największej liczby aktów terroryzmu był Irak, a miastem – Bagdad. Obok Iraku, wysoko w zestawieniu znalazły się również inne kraje azjatyckie – Pakistan, Afganistan oraz Indie. Z mapy tej wynika również, że Polska znajduje się wśród najbezpieczniejszych pod tym względem krajów świata. Według danych przedstawionych przez CSIS, w Polsce, podobnie jak w sześciu innych krajach Europy, w latach 2012-2015 nie doszło do żadnego aktu o charakterze terrorystycznym.  

MADTwitter, telewizjarepublika.pl

OSTATNIENajnowsze

Family Travel Festival to pierwsze, tak duże spotkanie mieszkańców Szczecina z podróżami. Organizatorzy chcą pokazać, że świat można zwiedzać również z małymi dziećmi. Wśród prelegentów będą podróżujące rodziny, grupy przyjaciół, dzieci i samotni zdobywcy najdalszych zakątków naszego globu.
W kinach od 18 sierpnia


DołączProgramy