14 marca 2018 18:10

Zmarł Polak postrzelony w Oslo

Norwegia, Oslo, Polak, Polska, świat, Europa, praca, Skandynawia, Półwysep, EU
pixabay

,,Zmarł 30-letni Polak postrzelony na przedmieściach Oslo. Prawdopodobnie był on przypadkową ofiarą porachunków gangów'' – poinformowała norweska policja. Mężczyzna, który jest powiązany ze strzelaniną trafił w ręce policji.

Postrzelonego Polaka znaleziono w poniedziałek w garażu bloku znajdującym się w dzielnicy Bjorndal w południowej części Oslo. Mężczyzna z raną postrzałową został przewieziony do szpitala. Zmarł następnego dnia. 

Polak mieszkał i pracował w stolicy Norwegii. Policja uważa, że jego śmierć ma związek ze strzelaniną, do której doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w Oslo. 

Funkcjonariusze podkreślają, że prawdopodobnie nie był w nią bezpośrednio zamieszany -   To nie jest osoba powiązana z kryminalnym środowiskiem w Oslo  - powiedziała w rozmowie z portalem nrk.no Grete Lien Metlif z policji w Oslo. Jej zdaniem mężczyzna był przypadkową ofiarą. 

We wtorek wieczorem na policję zgłosił się 32-latek, który może być zamieszany w zabójstwo Polaka. Zdaniem policji jest on powiązany ze sprawą strzelaniny, do której doszło w pobliskiej dzielnicy, na kilka godzin przed znalezieniem rannego Polaka. 

Norweskie media podkreślają, że w Oslo trwa wojna gangów, której ofiarami mogą stać się niewinne osoby. 

ASwp.pl tvp.info

OSTATNIENajnowsze

6 edycja cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich w dniach 8 maja - 14 czerwca
Na kilkanaście dni przed XXII Spotkaniem Młodych LEDNICA 2000 zdradzamy jeden z najciekawszych punktów programu.


DołączProgramy