22 października 2017 20:40

Zmarł Marek Pacuła. Były dyrektor "Piwnicy pod Baranami" miał 72 lata

MAREK PACUŁA, kraj, Polska, Republika
Po prawie pięciu latach śpiączki zmarł w Krakowie Marek Pacuła, były dyrektor Piwnicy pod Baranami; miał 72 lata. Informacje o dacie i miejscu pogrzebu pojawią się w kolejnych dniach na stronie internetowej Piwnicy pod Baranami.

Marek Pacuła urodził się w 1945 r. w Bochni. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracował jako dziennikarz, reżyser, konferansjer, autor tekstów. Był związany z Polskim Radiem i Telewizją Polską, dla których tworzył audycje, scenariusze, felietony. Współtworzył m.in. radiowe „Spotkania z balladą”. Był autorem spektakli kabaretowych m.in. dla Teatru Powszechnego w Łodzi i Teatru Miejskiego w Gdyni.

– Marek był przede wszystkim znakomitym dziennikarzem, przez wiele lat pracował w Radiu Kraków – przypomniał Bogdan Micek. Podkreślił także, że jako polonista Pacuła doskonale czuł tekst.

– Dobierał odpowiednie teksty dla wykonawców i przez wiele lat po śmierci Piotra Skrzyneckiego, od 1997 roku do 2010 roku, był szefem artystycznym Piwnicy. Równocześnie prowadził programy kabaretowe zarówno w siedzibie Piwnicy, jak i na zewnątrz – to znaczy podczas wyjazdów krajowych i zagranicznych – powiedział obecny dyrektor Piwnicy pod Baranami.

dsniezależna

OSTATNIENajnowsze

XXVI Światowy Dzień Chorego 11 lutego 2018
Rok temu w dalekiej Boliwii zamordowana została polska wolontariuszka Helena Kmieć. Na rocznicę śmierci tragicznie zmarłej powstała książka Helenka poszła do Nieba.


DołączProgramy